Height: 171cm
Weight now: 49kg
BMI now: 16,76
Lowest weight: 47kg
Lowest BMI: 16,07

Únor 2013

28.2.2013

28. února 2013 v 21:07 | *Michelle* |  Food & diary

Snídaně: Ehrmann grand dessert vanilkový pudink, banán
Svačina: Milbona jogurt 250g bez tuku s fíky a cereáliemi
Oběd: 2 kaiserky namazané odtučněným tvarohem s 100g kuřecí šunky 70% masa
Svačina: Emco sušenky oříškové, banán
Večeře: francouzská bageta 100g půlka s tvarohem a madelandem fitness 10%(35g) druhá půlka s Veselou krávou žampionovou, salátová okurka, rajčata
2.večeře: 8 Bebe sušenek rodinné kakaové+ horká čokoláda Emco

Mimo: mrkvový salát s ananasem(pro chuť a bez přidaného cukru)

Pití: 2x horká čokoláda, zázvorový čaj s medem, voda


Pohyb: večerní běhání, hodně chůze

Pocity: jsem bez nálady...zajímavé že ve škole a doma mám výraz v tváři jak na zhroucení, jsem na dně a když jsem s přítelem jsem jako rybička, veselá šťastná, usměvavá...a ještě zajímavější že to před ním nehraju...něco na tom bude, my k sobě prostě patříme =) jsem ráda že je zítra už březen, zachvíly to bude už jen 9 měsíců, pak 8....a pak svatý klid od všech ^^ Být jen s miláčkem...to je můj největší sen...proč si stěžuji že ještě 10 měsíců? co bych za tohle co můžu říkat dala ve svých 14 letech?
Musím ale přiznat, že opravdu mi přítel chybí...když jsem ve škole, když jedu za ním, když se s ním loučím a večer doma...jsem na něm nějak závislá, protože čím dál víc mě to stresuje, že ho vidím přes týden jen hodinu max 2 denně.

27.2.2013

27. února 2013 v 19:15 | *Michelle* |  Food & diary

Snídaně: 50g medových burizon s bílým jogurtem bez tuku, banán
Svačina: Yoplait Extra light čokoládový
Oběd: 2 kaiserky natřené kakaovým Pribiňáčkem(malý, 80g)
Svačina: Ego sušenky oříškové, banán
Večeře: 100g celozrnných těstovin se sýrem cottage(150g), salátová okurka, rajčata, mrkev
2. večeře: Bebe DR oříškové s medem

Pití: zelený čaj s medem, zázvorový čaj s medem, horká čokoláda Emco, voda

Pohyb: nebylo mi dobře, takže jen procházka

Pocity: Nešla jsem do školy, nebylo mi dobře..takže jsem celé dopoledne a poledne pročetla a z knihy 50 odstínů šedi mám půl knihy přečteno =) Odpoledne se mi udělalo lépe, šla jsem za miláčkem, jsem tak šťastná že jsem ho viděla♥ bylo nám moc hezky♥

food-26.2.2013

26. února 2013 v 20:28 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: 50g Chocapic cereálií s bílým jogurtem bez tuku, 250g jahod
Svačina: Milbona jogurt 250g bez tuku jablečno-hruškový
Oběd: 2 sojové rohlíky namazané odtučněným tvarohem, 1 s kuřecí šunkou 70% masa(50g), 2. s madelandem fitness 10%(35g)
Svačina: Bebe DR jogurtové, banán
Mezi: paprika, mrkev
Večeře: 100g kuřecího masa z pečeného stehna, 80g kuskusu, okurka salátová
2. večeře: 8 Bebe sušenek rodinné celozrnné + horká čokoláda

Pití: 2x horká čokoláda, grepová limonáda 0% cukru, černý čaj, voda

Pohyb: hodně běhání, chůze....asi 5 hodin chůze s občasným během...

Pocity: blbá nálada, neni mi dobře

přibírání vs. hubnutí

25. února 2013 v 21:08 | *Michelle* |  Moje myšlenky, pocity

Pár blogerek se mi ptalo zda přibírám nebo hubnu. Já ale udržuji. Možná se zdá některým blogerkám na večeři 2 sojové rohlíky moc, ale já když si vezmu 1 a půl tak hubnu, mám prostě rychlejší metabolismus. A 2. večeře mít musím, jelikož když ji nemám tak se ve 2 ráno budím hlady a snídat ve 2-3 ráno je nezdravé. Nechci si metabolismus zpomalit. A taky když bych příbírala, tak proč bych do sebe ládovala 10% sýry, light jogurty a místo margarínu si natírala housku odtučeným tvarohem????? to by bylo na přibírání??? kdybych musela přibrat, určitě bych si dopřála smetanové jogurty(jsou chuťově lepší), máslo(taky chuťově lepší) a ne všechno light. A pro ty co tvrdí že hubnu---> Když jsem denně jedla celý hermelín, každý den smetanový jogurty měla jsem max. 52kg, také podváha. Ale mě se víc líbí 49kg takže jím vše light.

Takže narovinu---> nehubnu, nepřibírám ale UDRŽUJI!

25.2.2013

25. února 2013 v 20:55 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: mléčná rýže Muller čokoládová, banán
Svačina: Aloe vera jogurtový nápoj Florian
Oběd: 2 malé pšenično-žitné bagetky, 1 s houbovým hermelínem Král sýrů(35g) 2. s houbovou Veselou krávou
Svačina: Bebe DR kakaové, 2 mandarinky
Večeře: 100g kuskusu s houbovou omáčkou bez tuku
2. večeře: kokosové sušenky Emco + zelený čaj s medem

Pití: voda, zelený čaj s medem

Pohyb: dlouhá procházka(cca 1 hodina), 15min běhání, 15min zumba

Pocity:
Ve škole totálně na ho*no, nějaká SOCKA mi ukradla šálu za pět stovek, jestli se jí dopátrám udělám jí ve škole peklo!!!!!!
Jinak taky na prd...ve škole mě asi 3x učitelka okřikla že nedávám pozor, hádejte asi na co jsem myslela...kalorie to nebudou x) 10 měsíců a budu s miláčkem napořád...jen jak těch 10 měsíců přežít =/ Jinak z knihy 50 odstínů šedi mám přečteno během soboty a dneška 120 stránek, je to vážně zajímavá knížka, přesně dělaná pro mě =D

Po té večeři jsem se cítila jako prase. Bože vždyť co bylo jen o 30g kuskusu než jsem si dávala, tak přoč tak blbnu =/ no tak šla jsem si zaběhat aneb víc jídla= víc pohybu! té 2. večeře taky lituju, ale vážně se nechci budit ve 2 ráno hlady, snídat ve 3 ráno a zpomalit si metabolismus, tělo by mělo zůstat v klidu nejdříve do 5 ráno...aspoň jak se doporučuje...

24.2.2013

24. února 2013 v 11:52 | *Michelle* |  Food & diary

Snídaně: Ovesná kaše Bona vita čokoládová, banán
Svačina: Jogobella light jahodová
Oběd: Těstoviny Maggi šunkovo-sýrové, 2 rajčata, půl salátové okurky
Svačina: musli tyčinka Nestlé new čokoládová, banán
Večeře: 2 pšenično-žitné bagetky, 1 s houbovým hermelínem Král sýrů(30g) a 2. s madelandem fitness 10% (20g), půl salátové okurky, 2 rajčata
2.večeře: Bebe oříškové s medem + čaj s medem

Pití: kmínový čaj, zelený čaj višňový, ovocný čaj s medem, voda se šťávou Yo, horká čokoláda Emco, voda

Pohyb: bude!

23.2.2013

23. února 2013 v 20:53 | *Michelle* |  Food & diary

Snídaně: Ovesná kaše Ovitte jahodová, banán
Svačina: Yoplait Extra light čoko
Oběd: 200g zeleninového rizota s kuřecím masem a 50g madelandu fitness 10%
Svačina: Emco sušenky borůvkové, banán
Večeře: 2 sojové rohlíky s pažitkovým Cottage(150g), půl salátové okurky, malá mrkev
2. večeře: 8 Bebe sušenek rodinné mléčné + horká čokoláda Emco

Pití: zázvorový čaj s medem, 2x horká čokoláda Emco, zelený čaj višňový, voda

Pohyb: 30min procházka, 2 hodiny úklid a domácí prace, 20min zumba

Pocity: Dneska už se cítím lépe, jen jsem byla unavená, ona hodina autobusem ráno je vyčerpávající. Byla jsem u přítele ve škole, bylo nám hezky. Měl hodinu a půl volno, tak jsme byli spolu♥ Na zítra se netěším, protože ho neuvidím. Jinak během dneška a včerejška jsem stačila pořídit 2 super knížky----> Hubená mrcha a Padesát odstínů šedi, obě jsou zajímavé, nejlepší je ale Padesát odstínů šedi =D Zítřek asi pročtu...možná ještě navštívím babičku =)

Jídlo co nesnáším

23. února 2013 v 13:32 | *Michelle* |  *Michelle*
zde napíšu seznam potravin, keré bych nikdy nevzala do pusy


Majonéza a výrobky z ní----> Je to nechutná slizká kombinace vajíček a oleje. Při pohledu na majonézu nebo něčeho z ní mi je nazvracení.

Smažená jídla---> Nemám ráda karbanátky, obalované řízky, smažený sýr, bramboráky, hranolky..fakt bych to nedokázala pozřít. Ale není smažený jako smažený. Třeba omeleta mi chutná, ale jenom když je na kapce oleji a není přemaštěná.

Uzeniny----> salámy jsou z poloviny jen čistý tuk a to se mi hnusí. Při pohledu na uzeninu se mi dělá blbě a nechápu jak to někdo může jíst. Nesnáším všechny salámy, párky, klobásy, slaninu, vepřovou šunku, paštiku, uzené moravské. Když už něco uzeného tak třeba uzený eidam 30% to mám ráda, ale tomu se ani nedá říkat uzenina, když není tak tučný a je to sýr.

Fastfood----> úplně nejhorší co může existovat!!!!! nesnáším hamburgery, kebaby, twistery, přemaštěné hranolky, "kuřecí" nugety a všechny tyhle hnusné tučné srágory. Je mi na zvracení když vidím jak se někdo cpe hamburgerem! fuj! I hate all fastfooods!!!!!

Tyčinky typu Margot, Kinder Bueno, 3Bit, Mars, Snickers atd....------> ta nejhorší kombinace cukr sacharoza+ ztužený tuk a žádné živiny. Jako malá jsem je jedla, ale teď bych to do pusy nikdy nevzala, hnusí se mi to složení a ani by mi to teď už nechutnalo! Naposledy jsem takovou hnusnou tyčinku měla v červenci 2012.

Bonbony---> gumídky jsem měla hodně ráda, ale jak jsem viděla z čeho se dělají, že jsou to kosti z mrtvol a barviva jsou z brouků, už nikdy bych to nedokázala pozřít. Hnusí se mi i cucací bonbony, je to jen cukr a barviva.

Kupované bagety Crocodille, Deli, Golf...----> Ani známka čerstvého pečiva, balené bagety jsou hnusná guma. A čím to plnějí se mi hnusí, je to nechutné. Kůže a kosti ala kuře a majonéza----. HNUS! nesnáším majonézu a fastfood nugety!!!!

Mleté maso----> hnusí se mi už na pohled, je nechutná i příprava, je hnusně tučné a prorostlé. Už bych ho do pusy nikdy nevzala.

Vepřové a hovězí maso---> vepřovému se vyhýbám úplně, hovězí bych si dokázala dát jen pokud by to byla roštěná od babičky, protože jí umí úplně perfektně uvařit a kupuje libovou. Ale na obědy k babičce moc často nechodím, takže můžu říct že hovězí také nejím.

Dorty---> jelikož se učím na cukrářku vím jejich složení a je fakt nechutné! dort jsem neměla už přes půl roku, nemám ani chuť, hnusí se mi to složení a to, že jsem před nástupem do Motola po nich přibrala 3 kila...fuj...nikdy už si nedám dort tohle mám navždy v paměti, ty hnusné špeky z dortů...nechápu že jsem s nima nepřestala hned po nástupu do Motola...byla jsem prase že jsem je jedla...

Koblihy, vdolky, kynuté koláče, zákusky(indiánky, špičky, košíčky, štrůdly apod..)...-----> Hnusí se mi to jak se dělají a z čeho jsou dělané. Prázdné kalorie, žádné živiny. Stačilo mi na praxi vidět smažení koblih a opravdu jsem ráda že je nejím. Už by mi to ani nechutnalo.

Česká kuchyně a typická hospodská jídla---> knedlo vepřo zelo, segedýn s knedlíkem, kynuté knedlíky, guláš, svíčková, bůček, kachna, to co je dělané na slanině, cmundy, sekaná apod... jsou pro mě hnusné kalorické bomby, které se dají nahradit vždy něčím zdravějším. Tyto jídla jsou pro mě tučné srajdy.

Kůže na kuřeti---> vždy sundavám, na kůži je vždycky nejvíc tuku!

Margarín, máslo---> jedla jsem je, vždycky jsem pečivo nějak postrašila, ale už jsem přestala i s tím postrašováním, protože se mi to zdá jako zbytečné kalorie kavíc. Místo másla či margarínu používám odtučněný tvaroh, je to chutnější a zdravější.

Sladké nápoje---> nesnáším kolu, kofulu, fantu, sprite, jsou to pro mě saponáty a saponát není k pití. Nechutnají mi nejen z důvodu že mají 36 kostek cukru v 1 litru, ale i prostě z toho důvodu že mi to nechutná, kvůli saponátové chuti. Nepiju ani sodovky typu Mattoni, Bonaqua.
Když už piju sladkou vodu je to jedině Pro linie bez cukru nebo voda s přírodním sirupem Yo. Ze sladkých nápojů mám ráda horkou čokoládu, ale bez mléka nebo čaj s medem či cukerínem,ale všeho s mírou.

Polévky----> zbytečné kalorie navíc, nechutnají mi, nepotřebuji je.Pátek 23.2.2013

23. února 2013 v 11:19 | *Michelle* |  Food & diary
Pátek 23.2.2013


Snídaně: Mléčná rýže Muller karamelová, banán
Svačina: Yoplait Extra light čoko
Oběd: halušky se zelým bez uzeného
Svačina: Bebe DR oříškové s medem, banán
Večeře: 2 kaiserky, 1 s houbovým hermelínem Král sýrů(35g) a 2. s Veselou krávou žampionovou
2. večeře: kaiserka s Philladelphií Milka+ horká čokoláda Emco

Pití: 2x horká čokoláda Emco, zelený čaj višňový, kmínový čaj, voda
Pohyb: 3 hodiny aktivního úklidu, 30min zumba♥

Pocity & diary: dopoledne a asi hodinu a půl po obědě depresivní nálada, nevím proč z ničeho nic mi bylo smutno, cítila jsme se na dně. S přítelem se mi ale nálada zlepšila =) Jenže zase to jídlo. Jím už trochu víc normáně, ale venku mi byla zima ve 3 svetrech a bundě.. Přítel mi říkal, že mu ženský co mě také znají říkali, že mám příznaky anorexie, že jsem moc hubená....dokonce jeho kamarád mi opět řekl do očí že mi je zima kvůli tomu že nemám žádný tuk, který je potřeba. Přítel říkal že má o mě strach a ať s tím něco dělám, že mě podporovat v anorexii nebude. Všichni říkají, i babička, která pracovala na psychině u anorektiček říkají že mám příznaky anorexie a jsem anorektička, protože i když jím, tak to mé přepočítávání kalorií, přehnané hlídání váhy a celé moje anorektické myšlení není normální.
Já vím, že mám problém, ale nechci ho řešit, nechci zase žrát jako prase, nechci se vrátit do dob, kdy jsem si dala klidně 2 talíře oběda a pak sušenky. Nechci. Nechci ani vrátit časy kdy jsem si bez výčitek dala čokoládu. Nechci se vrátit do dob kdy jsem milovala smažáky a hranolky. Takhle jsem spokojená. Hlídat váhu, být hubená a vybíravá v jídle. Počítání kalorií mě baví, jsem hrdá že jím zdravě, že jsem všechno nezdravé nahradila zdravějšími varianty. Ano přiznávám že kdysi jsem žrala sračkotučné tyčinky Kinder, snickers, i když jsem byla hubená, měla jsem tak max. 55kg tak jsem spokojenější určitě teď! Mám ráda Bebečka a snickers bych už do huby nikdy nevzala.

Food tips aneb co mám ráda =)

23. února 2013 v 10:50 | *Michelle* |  Food tips
Rozhodla jsem se napsat co mám ráda =)


Cini minis---> výborná sladká chuť cereálií a skořice! spolu s bílým jogurtem a banánem miluji k snídani =)

Čokoládové musli---> sice jsou zapékané, ale mnohem zdravější a chutnějsí než tabulková čokoláda =)

Bebe mini+ jogurt---> chuť cereálních mini sušenek Bebe a bílého jogurtu je neodolatelná! spolu s banánem nejlepší na snídani, bez banánu na svačinu =)

Milbona jogurty bez tuku----> nejenže nemají žádný tuk, ale výbornou zajímavou chuť kombinovanou s jemnými cereáliemi. Třeba příchutě fíky s hrozny a višně s bezem a jemnou chutí cereálií jsou výborné!

Yoplait Extra light čoko---> dneska jsem měla teprve po druhé, ale musím říct, že lepší jogurt jsem snad nikdy nejedla! výborná čokoládová chuť, lehce kyselá pudinkové konzistence, tomu s needá odolat =)

Ehrmann Grand dessert---> pundink který zbožňuji od dětství! lepší pudink neexistuje a nevyrovná se ani domácímu! nejraději mám čokoládový a vanilkový =)

Mléčná rýže Muller----> Jiné než od Mullera nekupuji! mají nízký obsah tuku, jsou velké(200g!) a mnohem chutnější než jiné rýže. Nejraději mám karamelovou a čokoládovou, hned po nich u mě boduje skořicová =)

Bebe sušenky---> Nejraději mám Bebe rodinné mléčné a Bebe DR oříškové s medem, ale výborné jsou všechny příchutě, jenom nemusím mít ty Dobré ráno ovocné oranžové a Rodinné jemné =)

Cereální sušenky Emco, Ego a musli tyčinky Nestlé New---> Výborná, chutná a zdravá svačinka, cereální sušenky a musli tyčinky miluju =) sice jsou sladké, ale jsou celozrnné a nejsou tučné =) Emco ovesné sušenky mám nejraději skořicovo jablečné, Ego čokoládové bez polevy a musli tyčinky Nestlé čokoládové =)

Těstoviny, ovesné kaše a houbové omáčky z pytlíku---> ano, jsou tam ečka, ale mají málo tuku a jsou chutné, tak proč si je nedat? =)

Těstoviny, rýže, kuskus---> moje nejoblíbenější přílohy! Těstoviny mám nejraději se špenátem a mlékem/smetanou, rýži s houbovou omáčkou a kuskus s kuřecím masem nebo tuňákem. Kuskus mám ráda i samotný s houbovou omáčkou =)

Sýry---> Hermelín Sedlčan figura a houbový Král sýrů, Veselá kráva žampionová(překvapuje mě nižší obsah tuku než u light taveňáků a výborná chuť, takže light už nikdy nekoupím =)), Madeland fitness 10%, eidam 30% uzený a Cottage---> BEST CHEESES, TYTO SÝRY MILUJU =P

Ovoce a zelenina---> nezbytné pro štíhlou postavu, ovoce a zelenina mi moc chutná, musím mít denně =D

Tuňák ve vlastní šťávě---> hrozně mi chutná spolu s kuskusem a musím říct že ten ve vlastní šťávě je mnohem chutnější než ten přemaštěný v rostliném oleji ;) =)

Pečivo----> prý není vhodný na dietu, ale když chci hubnout nevadí mi a na údržbu postavy si myslím že je také vhodné, protože nikdy jsem po pečivu neztloustla =) Moc mi chutnají tmavé kaiserky, kornbagety, mini bagetky(tmavé i světlé), ale i francouzské bagety =) cereální kaiserky mi chutnají z pečiva nejvíc =)Co vy máte rádi? =)

21.2.2013----> den 4.

21. února 2013 v 8:46 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: Kozí jogurt 3% s čoko musli(50g), banán
Svačina: Milbona 250g jogurt bez tuku višňovo-bezový, mandarinka
Oběd: kuřecí steak na broskvých a brambory na másle(včera jsem si hrozně pochutnala, musím si to dát znova, mňam =P zítra ale budou ty halušky)
Svačina: Bebe DR jogurtové s lesním ovocem, banán
Večeře: vaječná omeleta(ze 2 vajec, trocha strouhanky, necelá lžíce oleje) s kečupem a okurkou, krajíc chleba
2. Večeře: 8 sušenek Bebe rodinné mléčné + horká čokoláda Emco


Pití: horká čokoláda z automatu, zelený čaj višňový, voda, Pro linie citron

Pohyb: dlouhá procházka, hodně chůze, běhání

Diary:
Dnešní probuzení hlady a žízní ve 2 ráno už mi natolik vytočilo, že jsem prostě babičku poslechla a tu 2. večeři jsem si vzala. Byla jsem u babičky. Měla slzy v očích, když mě viděla. Prý vypadám hrozně. Vybledlá tvář, smutné oči a výraz jako na zhroucení. Musím se přiznat že dneska jsem zničeho nic byla psychicky na dně. Začala jsem brečet, bylo mi psychicky opravdu hrozně. V tu chvlíly jsem život nenáviděla, měla jsem úzkost v hrdle a nešlo brečení zastavit. Je to všechno způsobený tím jak jsem se ničila dietou, jsem zesláblá, s přítelem mi bylo krásně, ale opět jsem cítila smutek, vyčerpanost, únavu. A to celý den, mrzí mě že i když jsem byla s ním, bylo mi jentak do breku. Bolý mě svaly. Cítím se jako tlusté prase, ale já nechci tyhle stavy. Nedokážu se vzdát své postavy, budu jíst dietně, ta omeleta byla dietní, nebylo tam moc té strouhanky a oleje jen kapka, ale prostě budu jíst i druhé večeře. Stejně si říkám, že když jsem denně spořádala na posezení v devět večer půl kila rajčat, čtvrt kila mrkve a další kaloričtější zeleninu, vždycky mi vyšlo na tabulkách, že jsem snědla klidně 400kcal jenom ze zeleniny. Furt jsem z ní nadmutá a na to břicho se nejde koukat. Tělo je zvyklé takhle pracovat, takže si nemyslým, když navýším příjem jenom o tu 2. večeři takže bych přibrala. Nepřiberu. Udržuji. Nechci se budit ve 2 ráno, být nevyspalá a psychicky na dně.


↓↓ já mám ale s bramborama =D


Cara Delevingne

20. února 2013 v 6:43 | *Michelle* |  Moje myšlenky, pocity
Na jednom blogu jsem narazila na jednu modelku. Měří 176cm a váží 54kg, její BMI je 17,4 což je skoro stejné jako moje. Jenže jak je možné že při pohledu na ní se cítím jako tlusté prase???? asi jsem fakt divná...opravdu jí závidím jakou má postavu, přitom jí má stejnou jako já...jak je prostě možné že se proti ní cítím jako tlustý prase nechápu...

To je ona:


To jsem já:


20.2.2013---> den 3.

20. února 2013 v 6:26 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: 50g Cini minis s bílým jogurtem bez tuku, banán
Svačina: mléčná rýže Muller karamelová, jablko
Oběd: halušky se zelím ty budou v pátek dneska jsem měla kuřecí steak na broskvích a brambory s trochou másla =)
Svačina: Ego sušenky čokoládové bez polevy, banán
Večeře: kornbageta, 1/2 s žampionovou Veselou krávou a 2. 1/2 s houbovým hermelínem Král sýrů(30g), zelenina

Pití: horká čokláda zítra napravím =D,ovocný čaj s cukerínem, kmínový čaj, voda

Pohyb: přes hodinu rychlé chůze a cca 10min běhání =)


Diary:
Takže dneska jsem se opět probudila ve 2 ráno s hrozným hladem. Takže snídaně někdy v půl třetí ráno, svačina v šest ráno, když přijde pak hlad dám mandarinku a k obědu pak halušky. Včera mi přítel domlouval jak moc ho trápí to jak se ničím a ať se vykašlu na nějaké přepočítávání kalorií a dám si co chci. Od pátku mě hlídá v jídle, je vidět že má hrozný strach. Několikrát mi opakoval jak je šťastný když jsem snědla celé jídlo a pořád mi domlouvá, jaký má o mě strach a vysvětloval mi že je vše o psychice, protože i když se vidím tlustá tak ostatní mě vidí podviživenou. Ukazoval mi holky tak o 6-10 kilo těžší než já s tím že taková postava by mi slušela víc. Nevěřil mi že s 60 kily jsem byla tlustá, říkal že je to normální váha. Samozřejmě na 60 kilo, ani na 55kg nechci přibrat a ani za nic na světě nepřiberu. Ale sama na sobě vidím ty svoje zdravotní problémy, takže si budu postavu udržovat a už nehubnout. S vážením jídla nepřestanu s tím že budu vážiz normální porce na udržení váhy, přestanu jen s odřezáváním pečiva a budu nadále počítat kalorie. Chci jíst +- 2000kcal z toho 50-70g tuků. Také chci zpevňovat postavu, včera jsem se mordovala,hrozně moc jsem toho nachodila a naběhala.


Co chci změnit/ponechat a s čím chci začít

20. února 2013 v 4:39 | *Michelle* |  Moje myšlenky, pocity
Chtěla bych:

Vylepšit image

Vyzkoušet nové líčení, třeba výrazné linky, nový odstín stínů, výraznější řasy, používat rtěnku, prostě trochu prokouknout =)

Hrát si s nehtama a nemalovat je jen jedním lakem. Chci třeba na barevný lak udělat mřížky, používat crack laky, vyzkoušet matové laky, udělat na nehetech šachovnici...jen jsem moc líná a to chci změnit =)

Nový účes--> začala jsem nosit patku a chtěla bych do vlasů pár barevných proužků, zamlouvá se mi tmavě fialová nebo rudá =)

Začít nosit džíny =D nějak jsem nemohla sehnat jaký by mi dobře sedly a do dnes jsem nosila jen legíny. Tak jsem si koupila jeggins, dneska v Tally Weijl a ty určitě budu nosit =)

Začít číst knížky
Furt si stěžuji na to jak se doma nudím, takže o víkendu si nějaké koupím a začnu číst knihy =) Hrozně moc chci knihu Padesát odstínů šedi!

Začít znovu cvičit
Musím porazit lenost =D


Přestat řešit každou kalorii
Je to unavující. Chtěla bych prostě si umět udržovat postavu bez počítání kalorií a neřešit každičký gram navíc. Nechci trápit sebe ani přítele. Jasně, pořád mě něco nutká ty kalorie počítat, ale neřešit každičkou kalorii navíc a každičký gram tuku navíc. Prostě počítat je můžu, ale mít NORMÁLNÍ příjem(cca 2000-2500kcal, 50-80g tuků)+ k tomu zeleninu a nesnižovat porce.

Být konečně se sebou spokojená
Nechci se vidět tlustá, chci se konečně vidět reálně jak mě vidí ostatní!

Nadále si hlídat váhu, ale nepřehánět to
Chci si hlídat váhu, nejíst koblihy, nejíst sladkosti atd.. nadále, ale nechci prostě myslet na to co sním a co sníst nemůžu. Prostě to neřešit, brát to normálně a ne jako že jsem tím vyjimečná, už mě nebaví se furt srovnávat s ostatními.

Nadále jíst zdravě a rozšířit jídelníček
Prostě jíst ryby, kuřecí maso, zdravé přílohy jako jsou kuskus, brambory, rýže, jíst mléčné výrobky a jíst jich klidně víc a ráda bych zkusila třeba houbový tavený sýr nebo nové příchutě hermelínu, i přesto, že nejsou light. Light nejsou zrovna nejzdravější, ale když nemám odvahu je přestat jíst úplně, chtěla bych si občas dopřát něco vydatnějšího. Chybí mi třeba Pribináček, tak myslím, že když bych si ho občas dala k svačině třeba toho malýho, tak by mi to prospělo. Jinak nadále se chci vyhybat sladkostem, koblihám, margarínu, vepřovému a mletému masu, salámům a samozdřejmě se budu také nadále vyhýbat majonéze a smaženým jídlům.

↓↓ To by se mi líbilo =) krásné počasí a čtení knížky =)19.2.2013--> den 2.

19. února 2013 v 8:33 | *Michelle* |  Food & diary
Takže 15g tuku navíc...cítím se jako dobytek, ale ten jídelák dodržím. Už jsem měla i svačinu, snídani jsem měla hodně brzo.

Snídaně: Ehrmann grand dessert čokoládový, banán
Svačina: 3 sušenky Bebe DR extracereální, menší kus jablka
Oběd: Kuřecí steak s rýží
Svačina: Emco sušenky skořicovo-jablečné, větší klementinka
Večeře: 100g sojového rohlíku, 1 kus s Cottage pažitka(85g) a 2. kus s hermelínem Sedlčanský figura(30g) a odtučněným tvarohem(cca 20g), zelenina


Pití: horká čokoláda, káva s třtinovým cukrem, zelený čaj, černý čaj, voda


Jídelák DODRŽÍM!

Pokroky:
Konečně jsem si dala Grand desssert, i když má 10g tuků =)
Už se těším na ty Emco sušenky, i přesto že mají 12g tuků =)
Oběd nemám možno odsávat ubrousky
Větší dopolední svačina
Opět si dávám sojové rohlíky, kterým jsem se z důvodu "hodně kalorií" dlouho vyhýbala =) prostě mi chutnají a jsou zdravý.

Chyba:
Odkrojila jsem čtvrt kilové jablko, kterému jsem se obloukem vyhybala. Když mi máma řekla ať ho sním, že je v misce už dlouho, tak jsem počkala až odejde a půl jablka vyhodila

Z připravených rohlíků k večeři jsem odkrojila všechny špičky a menší kus rohlíku, aby to mělo 100g. Až pak jsem je namazala sýry.

Mám 100 chutí se o Emco sušenky rozdělit s prababičkou, ke které přijedu zrovna v době svačiny, z důvodu že by svačina pak měla míň kalorií a tuků. Ale co hřích to není, prostě nejsem lakomá =)

Edit 22:07---> JÍDELÁK DODRŽEN!

↓↓ prostě se musím vykašlat že jsou hodně energetický, chutnají mi, budu je jíst =)


18.2.2013---> den 1.

18. února 2013 v 16:14 | *Michelle* |  Food & diary
Takže první den navýšených porcí a údržby váhy. Nevím zda je ukázkový, ale sepíšu sem i nutriční hodnoty.

Snídaně: 50g Cini minis, bílý light jogurt, velký banán(430kcal)
Svačina: Musli tyčinka Nestlé jahodová, 2 klementinky(249kcal)
Oběd: 150g kuřecí přírodní steak, 180g vařených brambor(293 kcal)
Svačina: bebe mini, bílý light jogurt, 250g ananas(410kcal dohromady, ten ananas je velký, ale měl jen 117kcal)
Večeře: 100g sojového rohlíku s odtučněným tvarohem(margarínu se stále bojím) a 3 plátky(cca 45g) Madelandu fitness 10%

Pití: 2x zelený čaj, voda

Pohyb: cca 15min běhání

Nutriční hodnoty dne:
1800kcal z toho: 81g bílkovin, 311g sacharid(z toho 124g cukrů) a 30g tuků.

Moje hodnocení:
Vidím že jsem navýšila porce, ale hlavně ovocem a to je chyba. Mám víc cukrů, než bych měla přijmout a stále málo tuků. Ale anorektického chování u jídla jsem se nezbavila, nechci se toho vzdát. V restauraci jsem si dala kuřecí steak se sýrem, ale bez sýru. V jídle jsem se nípala s tím, že "když budu píchat do toho masa vidličkou, ten tuk z toho vyteče" a "tuk"(byla to šťáva), jsem vidličkou dávala na stranu, přitom to byl přírodní kuřecí plátek a porce brambor s trochou šťávy ,mastné to nebylo. Tatarku jsem nechala a maso otřený o tatarku také(to se dá ještě pochopit). k pití zelený čaj, urychluje metabolismus. Mám připravenou večeři, ale když jsem zjistila, že sojové rohlíky mají oba dohromady 120g, zase jsem odkrojila špičky, s tím že "20g navíc jsou zbytečné kalorie a nezasytí mě o nic víc", takže jsem si odvážila 100g.


Jak koukám, tak jsem přidala na ovoci, aby se dalo říct že jsem na jídle přidala, ale s tím že ovoce je zdravé, nikdo po něm ještě nepřibral a nemá tuk. Šla jsem si zaběhat, abych spálila 24g cukrů navíc. Jsem stále blázen, zítra toho ovoce bude míň a slibuji že na těch tucích přidám! Nechci aby mi padali vlasy.

Jídelníček ukázkový není, protože není vyvážený...na zítra jídelák napúlánuji, s přítelem jdeme do stejné restaurace, takže si dám to samé akorát s rýží.


Víkendové jídelníčky, váha, necítím se ve své kůži

17. února 2013 v 21:24 | *Michelle* |  Food & diary
pátek 15.2.
Snídaně: Bílý jogurt bez tuku s 50g medových pukanců, banán
Svačina: Linessa ananasový jogurt bez tuku
Oběd: 100g francouzská bageta s odtučněným tvarohem(na celou 30g, máslo ani margarín už měsíc a půl nepoužívám); 1/2 s light kozím sýrem(30g) a 2. 1/2 s Madelandem fitness 10%(15g)
Svačina: Nestlé musli tyčinka čokoládová, 2 klementinky
Mezi: jablko(pozdní večeře)
Večeře: 80g kuskusu s houbovou omáčkou bez tuku
Pití: káva s třtinovým cukrem, káva, Pro linie malina, voda, minerálka
Pohyb:

sobota 16.2.
Snídaně: ovesná kaše Ovitte Goody malonovo-vanilková, banán
Svačina: ananasový Ovofit
Oběd: menší porce těstovin se špenátem, smetanou a kuřecím masem
Svačina: čokoládová musli tyčinka Nestlé, banán
Mezi: jablko
Večeře: 70g francouzské bagety s Lučinou linií(15g), tuňák ve vlastní šťávě(130g), paprika
Pití: zelený čaj s medem, Pro linie malina, 3x silná káva, voda
Pohyb: 30 min procházka, 3km rychlé chůze, sex

neděle 17.2.
aneb žeru jako prase =X moc není ukázkový

Snídaně: vanilkový pudink Sladký moment, banán
Svačina: jablko
Oběd: menší porce těstovin se špenátem, smetanou a kuřecím masem(ze včera), mrkev
Svačina: čokoládová musli tyčinka, kukuřičné křehké plátky sýrové 65g, mandarinka
Mezi: 3 skořicové sušenky(20g)
Večeře: 120g bagety s Philladelphií Milka(40g), zelenina

Pití: voda, čaj černý rybíz, silná káva
Pohyb: cítím se jako vypasené prase...
Váha: 49,5kg po večeři

Diary:
Celý víkend mi je divně. Necítím se dobře. Venku mi byla hrozná zima. Měla jsem 3 tlusté svetry a zimní bundu a pořád jsem se klepala zimou. Doma jsem byla ve třech tlustých svetrech zabalená v peřině jsem ležela na posteli a i tak mi byla zima. Byla mi hrozně špatně. Včera jsem dokonce po večeři zvracela a to ne úmyslně, prostě mi bylo blbě. Dneska jsem také po večeři zvracela. Cítím se divně, je mi smutno. Necítím se ve své kůži. Cítím se mizerně. Cítím smutek, mám depresivní myšlenky...nevím proč mám z ničeho nic strach že je všechno špatně, že jsem na nic a pocity že se se mnou přítel rozejde kvůli PPP(i když moc dobře vím, že by to neudělal). Dneska na mě přišel hlad a neovládla jsem se. Měla jsem děsné výčitky. Celý den mi je do breku a nevím proč. Je spravená váha a máma mě bude každý týden vážit. Přítel si mě vzal také pod dohled. Máme oba jarňáky, bude mě brát na obědy celý týden a chce abych všechno dojídala, ne jako v sobotu, že mi jídlo musel číšník zabalit do krabičky. Ale já nechci přibrat, dneska to prostě byla vyjímka jak jsem jedla. Ale nevím vlastně co chci. Potěšila mě váha 49,5kg po večeři, ale zároveň mi nahnala strach o mé zdraví. Taková zima jako dneska mi snad nikdy ve 3 svetrech nebyla. A to zvracení. Nikdy jsem neuměla zvracet, pokud jsem si nemlátila do břicha jako v září. Prostě asi po 5 letech jsem zvracela neúmyslně, prostě že mě bylo blbě. Bojím se že se se mnou něco děje....chci si buď váhu držet nebo jít dolu, nechci přibrat, ale zároveň nechci aby se mi něco stalo..nevím co bude dál...asi přestanu počítat kalorie, ale porce nezvýším a budu nadále jíst light výrobky...pokud půjde váha nahoru, tak najedu na můj úspěšný režim...

14.2.2013

14. února 2013 v 20:18 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: Muller Riso skořice, banán
Svačina: Milbona 250g jogurt bez tuku s fíky a cereáliemi
Oběd: 100g rýže s houbovou omáčkou bez tuku
Svačina: Bílý jogurt bez tuku s Bebe mini oříškové s medem
Večeře: 80g kaiserka s pažitkovým Cottage(125g)
Pití: káva s třtinovým cukrem(5g), višňový čaj s medem, voda
Pohyb: běhání(po obchodech, po metru, autobusovou zastávku, po schodech...), mytí nádobí a domácí prace(jako každý den..)
Diary:
Dneska s miláčkem, jsem tak šťastná že jsem ho viděla♥ K valentýnu mi koupil časopis Joy a lak na vlasy, čokoládě jsem se tak vyhnula obloukem. On čokoládu má rád, tak jsem mu dala jahodovou čokoládu. Chtěla jsem mu koupit luxusní Lindt, ale v regálu bylo vše vyprodaný, tak jsem vzala normální čokoládu. Byli jsme v Ječmínku na čaji, kecali jsme o všem možném, co nás napadlo. Bylo nám moc hezky =) Tak přemýšlím, mluvila jsem o tom i s ním. On má rád knihy a já čtu jen časopisy, i přesto že knihy mám ráda.On i babička mi vyčítají to že chci číst knihy a přitom všechny peníze co dostanu utratím za hadry a boty. Měla bych si to ušetřit na knihy, když nějaké chci.Chtěla bych si koupit Padesát odstínů šedi a Hubená mrcha. Takže dneska dávám předsevzetí že oblečení jen když bude potřeba(dneska jsem ty legíny koupit musela, protože ty mé půlroku staré jsou 5x zašívané a nevypadá to dobře) a budu šetřit na knihy. Cítím se před přítelem trapně, když čte knihy, investuje do nich a já je mám ráda, ale investuji pouze do hadrů.
Jinak chci trochu změnit účes, takže mi přítel koupil ten lak na vlasy, teď tu sedím s natupírovaným účesem a přemýšlím nad tím jaká bude reakce okolí. Mě se to líbí, z ofiny díky laku patka + natupírované vlasy.

Řetězák

14. února 2013 v 13:43 | *Michelle* |  *Michelle*
U Iszan jsem našla takový dotazník, tak si ho také vyplním =)

1. Kardio x posilování?
Nevím kam co zažadit, ale mám ráda běhání, domácí posilování a cvičení, jízdu na kole, plavání, tancování a ve škole jsem vždycky měla ráda atletiku.
2. Jillian Michaels x Bob Harper?
Ani podle jednoho necvičím, nemám ráda cvičení podle někoho, ráda dělám cviky který zrovna chci dělat.
3. Mražený jogurt x zmrzlina?
Jogurt mám ráda normální, takže zmrzlina, nejlepší jsou právě jogurtové či tvarohové, ale přímo mražený jogurt mít nemusím.
4. Trénink: Horní x dolní část těla?
Obojí splňuje běh a ten mám nejraději =) Takže obojí, ale když posiluji, tak se zaměřuju spíš na břicho.
5. Lunges x dřepy?
nevím co je to lunges a dřepy mě nebaví
6. Sladké x slané?
Jak a co. Ze sladkého nemám ráda sladkosti, jako jsou bonbony, čokolády, sladké tyčinky, dorty, mastné zákusky, koblihy, ale když babička upeče muffiny nebo tvarohový koláč tak neodolám a dám si to k snídani =) Mám ráda sladké cereálie, slazené mléčné výrobky, kávu s třtinovým cukrem(tu jsem si po dnešku zamilovala), horkou čokoládu, sladké ovesné kaše a pudinky, Bebečka, musli tyčinky.... Nedá se říct tedy že sladké nemám ráda. Slané nevím co je na mysli, pokud to jsou chipsy a k nim podobné výrobky tak to nejím. Nesnáším chipsy, křupky, nachos apod... Takže mám raději sladké =)
7. Jóga x pilates?
Pokud se jako jóga počítá i odpočinek u kterého jen ležím, snažím se myslet pozitivně a zbavit se stresu tak Jóga.
8. Nike x Adidas?
nenosím sportovní módu, takže ani jedno
9. Fitko x fitness doma?
Fitness doma
10. Vařená x grilovaná zelenina?
vařená, brokolici bych si mohla konečně po dlouhé době udělat =)
11. Burpees x push-ups?
Push-up
12. Těstoviny x rýže?
Obojí! nemůžu se rozhodnout co je lepší =)
13. Proteinový prášek x protein z jídla?
Protein z jídla
14. Nejoblíbenější věc na cvičení?
hudba pořádně nahlas =)
15. Nejoblíbenější výmluva před tím, než jsi začal s fitness?
když jsem necvičila narovinu jsem řekla že mě to nebaví a teď? vím že bych měla cvičit, ale jak je venku hnusné počasí tak mě nic neláká, maximálně uběhnu autobusovou zastávku, ale ani ke cvičení doma mě to teď neláká, právě kvůli počasí. když nemůžu běhat ani chodit na procházky(kdo by v takovým mrazu chtěl), nechce se mi ani cvičit.
16. Nejoblíbenější svačinka?
Na svačinu jím ráda jogurt nebo sušenky(Bebe, Ego..)+ ovoce
17. Nejoblíbenější snídaně?
Cereálie s jogurtem a banán. Také snídám ráda ovesnou kaši, mléčnou rýži, pudink... ke všemu si dávám ještě banán.
18. Zdravé jídlo, které nesneseš?
Fazole a čočku sice mám ráda, ale nedělá mi dobře, vždycky mám z nich křeče. Co mi nechutná ze zdravých jídel je určitě kedlubna a celer.
19. Jakou hudbu posloucháš při cvičení?
k-pop♥ skupiny jako 4 Minute, 2NE1, U-Kiss miluju♥
20. Cvik, který nerada děláš?
dřepy, kliky, ty nedělám vůbec
21. Cvičíš 30 x 60 minut?
Jak kdy, teď momentálně ani jedno kvůli počasí, ale když je pěkné počasí tak je to různé. Běhám třeba 20 minut, pak jdu na procházku a pak ještě třeba 10-20 minut cvičím.
22. Oblíbená polévka?
Kuřecí vývar s nudličkami
24. Nej ovoce a zelenina?
Z ovoce mám nejraději banány a hroznové víno. Pak jablka, mandarinky, jahody, borůvky, broskve, placaté broskve, nektarinky, třešně, meloun...asi všechno ovoce =D Ze zeleniny úplně nejvíc mám ráda červené a žluté papriky, mrkve, salátové okurky a rajčata. Nejde vybrat co je lepší.
25. Ryba x kuře?
Obojí mám ráda nastejno. Jiné maso nemám ráda.


13.2.2013

13. února 2013 v 15:42 | *Michelle* |  Food & diary
Snídaně: 50g cereálií Goody cinnamon Square s bílým jogurtem bez tuku, banán
Svačina: Alpro Soya pudink vanilkový 125g
Oběd: 110g francouzská bageta s tvarohem 0,5% a 10% fitness madelandem(30g)
Svačina: Musli tyčinka Nestlé višňová, banán
Mezi: mrkev, mrkvový salát s ananasem
Večeře: 50g kuskusu s 130g tuňáka ve vlastní šťávě


Pití: horká čokoláda z automatu, zelený čaj s medem, voda

Pohyb: běh, chůze


Diary: dneska ve škole nuda, nebaví mě to tam, naštěstí je zítra ředitelské volno =) Něco budu muset ukuchtit, vidím to na rýži s houbovou omáčkou a sojovým masem =) Dneska jsme končili v půl druhé, extrémní nuda, když miláčka uvidím až v pět...dnešek taky obyč den...Poslední dobou mě připadá můj život nudný... Myslím, že můj problém s jídlem se odráží od mého trápení...všichni mi lezou na nervy...tak si řeknu že prostě když jsem hubená tak jsem lepší... Hrozně mě trápí to, že už se chci nastěhovat k příteli...doma mě neustále kritizují, poučují, radí nesmysly, je to k nevydržení...pořád je to ještě 11 měsíců...ale co mě také trápí jsou obavy, že mě přítel k sobě nevezme, i když se těší až budu u něj a všem vykládá že se budeme brát, ale vrtá mi hlavou...co když jim a mě lže? už od 14 let chci s ním žít...jasně že jsem ráda, že už to nejsou dlouhé tři roky a co bych dříve dala za to, kdybych mohla říkat "už jen 11 měsíců", ale čím víc se to blíží tím ten čas utíká pomaleji... Moje trápení na které nechci myslet zaháním v ana pro blozích a v těšení z toho jak o mě známí přítele a babičky říkají že jsem podviživená...je to takový únik od kruté reality...hlídání v jídle a diety...to je ten únik...a myslím že když mě to tak baví tak že i když se za necelý rok přestěhuji tak si najdu zase jiný problém který budu řešit dietama...

Stává se mi i to, že se právě hubeností vyvyšuji nad lidmi co jsou mi nesympatičtí. Jedna holka se mi zdála hnusná, nesympatická, tlustá a cpala se Kinder bueno.. tak jsem si řekla, že se nedivím jejímu kulatýmu xichtu a tlusté pr*eli když se cpe jako prase takovým hnojem. Pozoruji co kdo jí o v duchu komentuji. Chlapy moc nekomentuju, ty podle mě můžou jíst všechno a kolik chtějí(ale zase ne tolik co ty obézní v zhubni nebo přiber). Ale koukám třeba co holky jedí. Když vidím nějakou silnější co se cpe majonézovým blafem tak si vždycky řeknu že by si měla vzít příklad ze mě nebo jiných dietářek a že se nedivím že je tak tlustá. Kolikrát si řeknu že mě můžou závidět když narozdíl od nich mám odpor k tyčinkám tuk-cukr, majonéze, smaženým sračkám a mekáčům...